Turistické akce v dubnu

Turistické akce v dubnu 2022

 

Klub českých turistů – odbor Domažlice připravil

pro širokou veřejnost tyto tradiční turistické akce.

Pojďte s námi do přírody 

Sobota 2. 4.

Odemykání České studánky (30. ročník). Odjezd: vlakem ze zastávky  ČD Domažlice – město v 9.30 hodin do České Kubice (mimořádným  protažením vlaku č. 7468 z Plzně do České Kubice). Trasa: Česká   Kubice, Jubilejní hájek, Zelená chýše, Česká studánka. Zahájení u České studánky v 11.30 hodin. Vystoupí mužský pěvecký  sbor Haltravan z Klenčí pod Čerchovem a trubači OMS. Prodej suvenýrů a pamětní razítko. Občerstvení u Zelené chýše. Společné posezení a oběd v Chodově zrušeno. Možno využít restaurace v Trhanově nebo na Babylonu. Prosíme dodržovat aktuálně platná epidemiologická opatření.

 

Sobota 9.4.

Účast na 21. Jarním setkání turistů Plzeňského kraje u rozhledny Chlum.

Odjezd v 8.01 hodin z nádraží ČD do Plzně. Od  nádraží v Plzni společně pěšky na místo srazu po trase: Železniční ulice, Lobezká ulice, most přes Úslavu, Naučná stezka údolím Úslavy, do Lazaretní ulice, ke sv. Jiří a ke kostelu Nejsvětější trojice, Naučná stezka údolím Berounky k Ejpovickému železničnímu tunelu a po červené TZ na Chlum (rozhledna). Zde pamětní list, suvenýr, turistické vizitky, občerstvení. Vede P. Matějka. Návrat individuální z konečné tramvaje č. 16 a 17.

 

Sobota 16. 4.

Turistická vycházka. Odjezd z autobusového nádraží v Poděbradově ulici ve 13 hodin do České Kubice – Koptovna. Trasa: po „Půvabné“ na Babylon a do Domažlic (12 km). Vede M. Janutková.

 

Sobota 23. 4.

Turistická vycházka. Odjezd z nádraží ČD v 8.03 hodin do Janovic. Trasa: Janovice, Klenová, Loučany, skalní útvar Žába, Neznašovy (12 km).

Zpět vlakem do Klatov a do Domažlic. Vede A. Léblová.

 

Sobota 23. 4.

Účast na pochodu Plánská 50. Odjezd z nádraží ČD do Plzně v 6.30 hodin. Na nádraží Plzeň jih přestup na Západní expres IC 566 do Plané. Start do 10 hodin na místním koupališti. Trasy 10, 20, 30 a 50 km. Informace: K. Kašpar, tel. 739 578 951.

 

Sobota 30. 4.

Účast na pochodu Po stopách formanů (1. ročník) v Dešenicích. Odjezd z nádraží ČD v 8.03 hodin do Janovic. Zde přestup v 8.49 na vlak do Dešenic. Start do 11 hodin na nádraží v Dešenicích. Trasa 15 km. Cíl v Nýrsku. Pořádá KČT, odbor Optimist Plzeň a OT Aktivní stáří Rozvoj Plzeň, z.s. Informace V. Kaňka, tel. 731 258 646.

………………………………………………………………………………………………………

 

Připravujeme:

Pátek 1. 5.

Májová vycházka rodičů s dětmi (44. ročník). Start v ZŠ Msgre. B. Staška od 13.30 do 14.30 hodin. Trasa: ZŠ Msgre. B. Staška, Svatá Anna, rozcestí u cvičiště, bývalý skokanský můstek, vodárna pod Dmoutem. Po trase zábavné soutěživé hry. Cíl: u Městského  baseballového stadionu Wolfs na bývalém vojenském cvičišti (4 km). V cíli pamětní list, občerstvení a možnost opékání donesených uzenin.