Turistické akce v dubnu 2024

Turistické akce v dubnu  2024

 

Klub českých turistů – odbor Domažlice připravil

pro širokou veřejnost tyto tradiční turistické akce.

Pojďte s námi do přírody 

 

Sobota 6. 4.

Odemykání České studánky (32. ročník). Odjezd vlakem ze zastávky  ČD Domažlice – město v 9.30 hodin do České Kubice (mimořádným  protažením vlaku z Plzně do České Kubice). Trasa: Česká   Kubice, Jubilejní hájek, Zelená chýše, Česká studánka. Zahájení u České studánky v 11.30 hodin. Vystoupí mužský pěvecký  sbor Haltravan z Klenčí pod Čerchovem a trubači OMS. Prodej suvenýrů a pamětní razítko. Občerstvení u Zelené chýše.

 

Sobota 13. 4. 

Jarní setkání turistů Plzeňského kraje na Krkavci (23. ročník).

Akce se koná v rámci roku stoletých chat KČT. Pořádá KČT, první Plzeňský ve spolupráci s rozhlednou Krkavec z pověření Oblasti Plzeňského kraje. Setkání se koná jako dostředné s průběžným cílem u Kostincovy chaty na Krkavci  od 9.30 do 15 hodin.

Účastnický poplatek: členové KČT 30,- Kč, nečlenové 40,- Kč, mládež do 15 let 20,- Kč. Odměna: pamětní list a drobný suvenýr. Možnost zakoupení turistické vizitky a turistické známky srazu.

Odjezd z Domažlic v 8.01 hodin z nádraží ČD do Plzně, dále tramvají č. 1 do Bolevce ke Kamennému rybníku a odtud po zelené TZ na Krkavec. Návrat zpět do Bolevce na tramvaj (8 km). Vede P. Matějka.

 

Sobota 20. 4.

Účast na pochodu Plánská 50. Odjezd vlakem ze zastávky Domažlice – město v 6.30 hodin do Plzně – Jižní předměstí. Zde přestup na Západní expres (Ex6) v 8.08 hodin. Příjezd do Plané v 8.52 hodin. Start u koupaliště v Plané do 12 hodin. Trasy: 12, 19  a 25 km. Pořádá KČT, odbor Planá. Informace: K. Kašpar, tel. 739 578 951.

 

 

 

Sobota 20. 4.

Turistická vycházka. Odjezd z autobusového nádraží v Poděbradově ulici v 11.30 hodin do Ohučova. Trasa: Ohučov, naučnou stezkou do Kvíčovic a   Holýšova (10 km). Vede S. Doubek.

 

Sobota 27. 4.

Společná turistická vycházka s turisty z Waldverein Furth im Wald.

Sraz ve 14 hodin u Sokolského domu na náměstí. Trasa: po zelené TZ na Baldov a zpět (5 km). Vede P. Matějka a Marianne Linsmeier. Po návratu možnost posezení v kavárně. Odjezd partnerské skupiny z nádraží ČD do Furth im Wald.

…………………………………………………………………………………………………………

Připravujeme:

Neděle 1. 5.

Májová vycházka rodičů s dětmi (46. ročník). Start v ZŠ Msgre. B. Staška od 13.30 do 14.30 hodin. Trasa: ZŠ Msgre. B. Staška, Svatá Anna, rozcestí u cvičiště, bývalý skokanský můstek, vodárna pod Dmoutem. Po trase zábavné soutěživé hry. Cíl: u Městského baseballového stadionu Wolfs na bývalém vojenském cvičišti (4 km). V cíli pamětní list, možnost zakoupení občerstvení a opékání donesených uzenin.

 

Sobota 11. 5.

Exkurze do bývalého koncentračního tábora a hradu Flossenbürk. Akci pořádá spolek Chodsko žije v rámci projektu HINDLE a KČT – odbor Domažlice.

Odjezd v 8 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ulici.

Program: prohlídka koncentračního tábora Flossenbürk s průvodcem,  oběd a káva v Muzejní kavárně, prohlídka hradu Flossenbürk s průvodcem a návštěva středu Střední Evropy v obci Hildweinsreuth. Předpokládaný návrat v 17 hodin.

Cena: 350 Kč. Cena zahrnuje dopravu autobusem, tlumočníka a vstupné. Občerstvení v kavárně si hradí každý sám.

Přihlášky  a peníze přijímá Kristýna Pinkrová, tel. 778 493 101 a e-mail: centrum.hindle@gmail.com. Přihlášky do 30. dubna (omezená kapacita