Turistické akce v dubnu 2023

Turistické akce v dubnu 2023

Klub českých turistů – odbor Domažlice připravil

pro širokou veřejnost tyto tradiční turistické akce.

Pojďte s námi do přírody

Sobota 1. 4.

Turistická vycházka. Odjezd zvl. autobusem z autobusového nádraží v Poděbradově ulici v 9 hodin přes Babylon (zastávka) na Gibacht. Přihlášky a jízdné na telefonu 603 811 705. Cena 54 Kč. Trasa: Gibacht, Čerchov, Vrbatovou cestou na Babylon (15 km). Vede K. Beňušíková Angelovová.

Sobota 8. 4.

Odemykání České studánky (31. ročník). Odjezd vlakem ze zastávky ČD Domažlice – město v 9.30 hodin do České Kubice (mimořádným protažením vlaku z Plzně do České Kubice). Trasa: Česká Kubice, Jubilejní hájek, Zelená chýše, Česká studánka. Zahájení u České studánky v 11.30 hodin. Vystoupí mužský pěvecký sbor Haltravan z Klenčí pod Čerchovem a trubači OMS. Prodej suvenýrů a pamětní razítko. Občerstvení u Zelené chýše. Po ukončení odchod do Chodova. V kulturním domě oběd a společné posezení. Návrat do Domažlic vlakem v 15. 39 hodin.

Sobota 15. 4. Jarní setkání turistů Plzeňského kraje na Hrádku (22. ročník). Akce se koná u příležitosti 130. výročí založení odboru KČT Domažlice. Pořádá KČT – odbor Domažlice a KČT, oblast Plzeňského kraje.

Setkání se koná jako dostředné s průběžným cílem v Chodské chalupě na Hrádku od 9 do 16 hodin.

Účastnický poplatek: členové KČT 40 Kč, nečlenové 50 Kč, mládež 25 Kč. Odměna: pamětní list, button, turistické informace, pohlednice a pamětní razítko. Možnost zakoupení turistické vizitky srazu. Parkování pod Hrádkem, občerstvení v Chodské chalupě (mimořádně otevřena). Možno navštívit též Pamětní síň Jana Sladkého Koziny v Újezdě, Draženovský špýchar a Muzeum krojů a Hasičské muzeum v Postřekově.

Sobota 22. 4.

Účast na pochodu Plánská 50. Odjezd vlakem ze zastávky Domažlice – město v 6.30 hodin do Plzně – Jižní předměstí. Zde přestup na Západní expres (Ex6) v 8.08 hodin. Příjezd do Plané v 8.52 hodin. Start u koupaliště v Plané do 10 hodin. Trasy: 10, 15 a 25 km. Pořádá KČT, odbor při TJ Sokol Planá. Informace: K. Kašpar, tel. 739 578 951.

Sobota 29. 4.

Turistická vycházka. Odjezd z nádraží ČD v 8.03 hodin do Chodské Lhoty. Trasa: Chodská Lhota, Vítovky, Vrch páně, Pranty, Tanaberk, Hájek (11 km). Autobusem do Domažlic. Vede A. Léblová.

…………………………………………………………………………………………………………

Připravujeme:

Neděle 1. 5.

Májová vycházka rodičů s dětmi (45. ročník). Start v ZŠ Msgre. B. Staška od 13.30 do 14.30 hodin. Trasa: ZŠ Msgre. B. Staška, Svatá Anna, rozcestí u cvičiště, bývalý skokanský můstek, vodárna pod Dmoutem. Po trase zábavné soutěživé hry. Cíl: u Městského baseballového stadionu Wolfs na bývalém vojenském cvičišti (4 km). V cíli pamětní list, možnost zakoupení občerstvení a opékání donesených uzenin.